ŻyjZdrowo

Jak żyć zdrowiej i lepiej

Kilka słów o skutecznym odchudzaniu

Dodaj komentarz

W swoim drugim poście chciałabym powiedzieć kilka słów na temat odchudzania i o tym jak być może sobie to niewdzięczne zadanie ułatwić;) Zacznijmy od tego, że ten kto się odchudzał zapewne wie jaka to czasami ciężka walka. Walka z samym sobą, swoimi słabościami, często brakiem motywacji, zrezygnowaniem i zmęczeniem.
Z własnego doświadczenia wiem ile wysiłku kosztuje droga do wymarzonej sylwetki przy czym cel i tak nie zawsze zostaję osiągnięty, lub jest nie do końca tak jak sobie to wymarzyliśmy. Zatem czy istnieje coś co mogłoby nam tą drogę jakoś ułatwić? Większość osób pomyśli teraz o suplementach diety, które to w cudowny sposób sprawią, że tłuszczyk zniknie sam. I słusznie, jednak ja w ich spektakularne działanie w większośći przypadków po protu nie wierzę. Jest jednak pewna rzecz, która zdecydowanie może pomóc i w moim przypadku tak było. O czym mowa? O zielonej kawie…

kawa

Znana nam kawa ma kolor brązowy lub czarny, to też może się wydawać, że zielona kawa jest jakąś nowością, niedawno odkrytą tajemniczą odmianą kawy. Nic z tych rzeczy. Zielona kawa jest tą samą, którą znamy, tyle, że jeszcze przed odróbką termiczną, czyli niepaloną. Czym więc różni się od tej, z której korzystamy na co dzień? I dlaczego właśnie jest taka skuteczna przy odchudzaniu?

Jej fenomen polega na na zawartości kwasu chlorogenowego, który występuje głównie w zielonych liściach i owocach m.in. kawowca, w karczochach, pokrzywie, a także w brzoskwiniach i śliwkach, zwłaszcza suszonych. Kwas chlorogenowy to antyoksydant, który powoduje obniżenie wchłaniania cukru, co z kolei pobudza organizm do aktywnego korzystania ze zgromadzonych zapasów.
Kwasem chlorogenowy – w przyrodzie właśnie ten związek odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie metabolizmu u roślin. Dodatkowo jest to również bardzo silny antyoksydant. A te jak wiadomo to związki, które przez wielu ludzi od dawna są chwalone jako zapobiegające postępowaniu procesów starzenia w organizmie ludzkim oraz zapobiegające rozwojowi niektórych komórek rakowych.

Ma jednak ona również swoje wady…

Zielona kawa jak każda kawa nie może być stosowana u osób z nadciśnieniem i chorobami serca jak i również u osób poniżej 16 roku życia ze względu na zawartość kofeiny (w końcu jest to kawa:)). Dodatkowo muszę zaznaczyć, że sama zielona kawa bez odpowiedniej diety i ćwiczeń nie sprawi, że zbędne kilogramy same znikną.

Mimo wszystko z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kiedy zaczęłam wspomagać się piciem tego specyfiku moje odchudzanie znacznie szybciej przynosiło efekty i było o wiele prostsze. Wiele osób nie lubi kawy ale ta w smaku jest o wiele delikatniejsza i mniej aromatyczna. Przy regularnych ćwiczeniach i odpowiedniej diecie znacznie ułatwia nam drogę do naszego celu!

kawazielona
To tyle, w następnym poście, o tym jak nie przegrać z samym sobą…czyli kilka słów o motywacji 🙂

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s