ŻyjZdrowo

Jak żyć zdrowiej i lepiej

Mania biegania

Dodaj komentarz

Coraz częściej mówi się o bieganiu, coraz więcej ludzi biega, ale jakie właściwie przynosi nam to korzyści? Oprócz tego, że pozwala spalić zbędne kilogramy to może nawet opóźniać procesy starzenia organizmu. Więc na co jeszcze czekasz?

Niektórzy ludzie biegają po to żeby schudnąć lub tylko by utrzymać formę, jeszcze dla innych to po prostu czysta przyjemność. Mimo wszystko około 60% biegaczy zaczyna swoją przygodę od joggingu dla odchudzania – dopiero potem stają się miłośnikami biegania. Cały dzień spędzony przed ekranem monitora nie wpływa korzystnie na sylwetkę i postawę. Osłabia również mięśnie i stawy. Bieganiem możemy znacząco poprawić stan swojego zdrowia, wpływa korzystnie na serce i układ oddechowy a także wspomaga wydzielanie hormonu wzrostu co pośrednio powoduje, że wygląda się młodziej.

Oprócz korzyści zdrowotnych bieganie to także korzyści społeczne. Jak każda forma hobby pomaga integrować się. Często tworzą się grupy biegaczy i kluby do których każdy kto lubi i chce biegać może dołączyć. Spotykanie się i rozmowa z ludźmi o podobnych zainteresowaniach pomaga utrzymać dyscyplinę oraz motywację.

Muszę przyznać, że jak większość ludzi i ja zaczęłam swoją przygodę z bieganiem od zamiaru zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Początkowo był to tylko i wyłącznie przykry obowiązek na drodze do wymarzonej sylwetki (bo kto zaczynał przygodę z bieganiem ten wie, że początkowo nie jest to prosta sprawa). Jednakże po jakimś czasie, kiedy dostrzegłam nie tylko znaczną poprawę swojego wyglądu ale moje samopoczucie i zdrowie również na tym skorzystało…kiedy bieganie przestało być obowiązkiem i codzienną walką z własnymi słabościami a stało się po prostu przyjemnością i prawdziwą pasją. Wtedy zrozumiałam, że cały wysiłek zdecydowanie się opłacił.  
No, to ja idę pobiegać 😉

bieganie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s