ŻyjZdrowo

Jak żyć zdrowiej i lepiej

Kilka zdań o motywacji…

Dodaj komentarz

Witam. Tak jak obiecałam, w ten poniedziałkowy poranek napiszę kilka zdań na temat motywacji. Paradoksalnie, bo to właśnie w ten dzień i o tej porze większości z nas ciężko o jakąkolwiek motywację;). Każdy na pewno zna to uczucie kiedy to z ogromnym zapałem zabieramy się za realizację naszego celu, pełni optymizmu i zaangażowania i zazwyczaj trwa to …góra dwa tygodnie. No właśnie, jak podtrzymać w nas tą chęć ciągłej walki z samym sobą? jak się nie poddać? Czy istnieją w ogóle jakieś sposoby na to by poziom naszej motywacji był ciągle taki sam?

Okazuję się, że kluczem do sukcesu jest zdolność wyrobienia sobie nawyku. Moim sposobem na to by nie poddać się w połowie albo juz na początku drogi jest zmuszenie się to wykonania pewnych czynności, które przybliżają mnie do mojego celu. Sformułowanie „zmusić się” zostało użyte celowo bo działa właśnie w takich momentach, kiedy tak bardzo nam się po prostu nie chce. Kiedy każda wymówka jest dobra aby nie wykonać tego co sobie zamierzyliśmy. Problemem większości ludzi jest to, że za duża myślą. Na siłę usprawiedliwiają siebie i swoje lenistwo (marnując przy okazji sporą dawkę energii :)), kiedy wystarczy po prostu nie myśleć, wstać i powiedzieć sobie „zrobię to” i tak też uczynić. Postępować w ten sposób tak długo, aż ta czynność stanie się naszym nawykiem. Kiedy do tego dojdzie wszystko będzie działo się samo i bez większego wysiłku. No dobrze…ale co z tą motywacją? Zapewniam was, że kiedy zobaczymy pierwsze efekty naszego wysiłku motywacja wróci znów do poziomu z początku naszych starań. Możemy tez oczywiście wizualizować sobie cel czy porozmawiać z ludźmi, którzy są w miejscu w którym my w przyszłości chcielibyśmy się znaleźć. Posiadanie takiego autorytetu też się świetnie sprawdza w takich sytuacjach.

moty

Na koniec i zmieniając temat, w poprzednim poście pisałam o zielonej kawie i o tym jak świetnie się sprawdza przy odchudzaniu. Nie napisałam jednak nic na temat tego jaką najlepiej wybrać, ponieważ jak zawsze mamy do wyboru szeroki zakres asortymentu. Tak więc tutaj link to tego co u mnie sprawdza się najlepiej 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s