ŻyjZdrowo

Jak żyć zdrowiej i lepiej

Ruszajmy się!

Dodaj komentarz

Witam, po dość długiej nieobecności powracam i chciałabym podzielić się dość ciekawych tematem w kwestii odchudzania i zdrowego stylu życia. Mianowicie jak ruch i wysiłek fizyczny wpływa na nasze zdrowie?

To, że ruch jest jedną z istotnych potrzeb człowieka oraz, że jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania, wszyscy bardzo dobrze wiemy. Nie jest on również obojętny dla naszego organizmu. Ma wpływ na wszystkie organy. Nie tylko oddziałuje na ciało, ale również na ducha. Umiejętnie „dawkowany” pozwoli nam na pozyskanie sił witalnych przez długie lata. Przedstawię teraz jak wysiłek fizyczny wpływa na główne układy organizmu:
images
Układ krążenia
Okazuję się, że systematyczne ćwiczenia fizyczne poprawiają pojemność wyrzutową serca, zwiększając ją, a więc serce jest w stanie przepompować więcej krwi. Systematyczne i regularnie ćwiczenia mogą zapobiec wielu chorobom serca, jak np. choroba wieńcowa, niewydolność, nadciśnienie, a nawet miażdżycy.

Układ oddechowy
Powiększa się pojemność płuc i siła mięśni oddechowych, co natomiast poprawia jakość wdechu i wydechu. Do oragzizmu dostaję się większa ilość tlenu. Daje to ogromne korzyści dla organizmu, choćby przez usprawnienie przebiegu różnych procesów biologicznych i poprawę naszego samopoczucia.

Układ nerwowy
Regularny wysiłek fizyczny sprzyja tworzeniu się dodatkowych „nitek” nerwów. Działa to także pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększa efektywność jeśli chodzi o pamięć, zdolność uczenia się i reakcje organizmu na bodźce. Ruch również pomaga ćwiczyć równowagę i koordynację, a także jest genialnym sposobem na rozładowanie stresu i złych emocji.

Dodatkowo wysiłek fizyczny wpływa na nasze samopoczucie, ponieważ podczas wysiłku wytwarzane są endorfiny, znane powszechnie jako „hormony szczęścia”, które łagodzą ból, poprawiają nastrój i pozytywnie pobudzają nasz organizm.

Zatem ruszajmy się!:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s