ŻyjZdrowo

Jak żyć zdrowiej i lepiej

Nawyki, które przeszkadzają w odchudzaniu.

Dodaj komentarz

Witam!

Nie tak dawno temu trafiłam na bardzo ciekawy artykuł w internecie na temat odchudzania. Opowiadał on o tym jakie złe nawyki przeszkadzają nam w osiągnięciu naszego celu. Czasami zdarza się się tak, że stosujemy właściwą dietę oraz systematycznie chodzimy na siłownię ale nawyki, które posiadamy sprawiają, że nasze starania nie odnoszą oczekiwanych efektów. Jakie to są nawyki i jak się ich pozbyć?

waga
Głodzenie się:
Czasami zjemy coś czego nie powinniśmy będąc na diecie. Wtedy często wpadamy na pomysł, że w ramach kary musimy się głodzić. Jest to bardzo duży błąd ponieważ, kiedy się głodzimy nasz metabolizm skutecznie zwalania a to sprowadza się do odkładania tkanki tłuszczowej.

Codzienne treningi:
Wydaje nam się, że jeśli będziemy na siłowni codziennie i będziemy się katować morderczymi treningami to wtedy odniesiemy najlepsze efekty. Natomiast w rzeczywistości nasze mięśnie aby pracowały bardziej efektywnie potrzebują odpoczynku i regeneracji.

Stosujesz za dużo suplementów diety:
Dziś bardzo popularne są wszelkiego rodzaju wspomagacze przy odchudzaniu. Jeśli myślisz, że im więcej będziemy ich zażywać tym lepsze rezultaty osiągniemy to niestety również jesteś w błędzie. Jeśli chcesz stosować jakiś preparat powinieneś wybrać jeden konkretny i dodatkowo skonsultować się wcześniej z lekarzem.
Produkt „light” tak na prawdę nie działa:
Dziś na półkach sklepowych często można spotkać produkty tak zwane „Light” czyli rzekomo beztłuszczowe. Taki asortyment bardzo często kusi osoby będące na diecie. Niestety jednak w rzeczywistości są to zazwyczaj preparaty gdzie zamiast tłuszczy dodaję się dodatkową porcję cukrów bądź są one naszpikowane niezdrowymi dla nas związkami chemicznymi. Najlepiej unikać takich produktów.

odchudzanie

A Wy? znacie jeszcze jakieś złe nawyki? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s